Наступная гульня з удзелам ФК Гомель адбудзецца 15 чэрвеня (чацвер). У 12 туры Чэмпіянату Гомель у Гарадзеі згуляе з мясцовым ФК Гарадзея. Пачатак гульні ў 19:00.

Навiны Фота Фан-крама Спасылкi Мы

4 тур. 26 красавіка. ФК Гомель – Дынама (Менск) 0:2 08.05.08, 23:57

Наш ФК працягнуў серыю сваіх шэрых гульняў, цалкам бясталентна прайграўшы свой чарговы матч. Першы тайм скончыўся тым, чым і павінен быў скончыцца - голам у нашы вароты на 36 хвіліне. Выйдучы, пасля перапынку на поле, каманда нічога новага і канструктыўнага ў сваю гульню так і не ўнесла і як вынік - прапусціла другі мяч на 82 хвіліне. Пасля гэтага са стадыёна на прыпынкі грамадскага транспарта пацягнуліся струмені расчараваных кузьмічоў, якія прагнулі хутчэй перамясціць свае сракі з пластыкавых крэслаў стадыёна на сядзенні аўтобусаў ды тралейбусаў. За горадам да матчу адбыўся моладзевы забівон паміж гомельскай моладдзю (GHB) і YL у фармаце 16/16. Перамога ва ўпартым паядынку дасталася менскім апанентам. Фота глядзець тут, вiдэа тут.