Наступная гульня з удзелам ФК Гомель адбудзецца 31 сакавіка (субота). У 1 туры Чэмпіянату Гомель у бабруйску згуляе з СФК Слуцк. Пачатак гульні ў 15:00.

Навiны Фота Фан-крама Спасылкi Мы

18 тур. 22 ліпеня. ФК Гомель - ФК Віцебск 2:2

Доўгачаканая хатняя гульня пасля невялікага перапынку ў чэмпіянаце і напярэдадні гульні ў Лізе Еўропы. Матч з ФК Віцебск не абяцаў неспадзевак, яшчэ вялікую ўпэўненасць у перамогу ўсялілі 2 нашых неўзаемных гала. Аднак, у віцебскай каманды на гэты матч былі свае планы. У другім тайме нашы запэўнілі сябе ў перамозе і практычна сталі хадзіць пешшу, завошта і паплаціліся 2 зваротнымі мячамі. Нічыя ў такіх матчах па эмоцыях параўнальная з паразай… Аднак, у некаторых зялёна-белых было меркаванне, што такая гульня - гэта тактычны ход перад матчам у Турцыі. Жадалася б верыць, што так яно і ёсць. Фанацкі віраж у гэты дзень сабраў каля 200 зялёна-белых з задаволена-ткі пасрэднай шызой, асабліва ў другім тайме. Як той казаў, шыза па гульні.